Korekta pracy magisterskiej na ogół jest procesem skomplikowanym, czasochłonnym i żmudnym. Przed przystąpieniem do poprawy pracy dyplomowej konieczne jest zapoznanie się z tekstem i właściwe jego oszacowanie. Poprawa i korekta nie do końca oznaczają to samo, aczkolwiek niektórzy używają wymiennie oba słowa. Na czym polega poprawa pracy magosterskiej czy licencjackiej? Zapraszamy do przeczytania poniższych informacji.

Co można poprawić w pracy magisterskiej?

Dla nas kompleksowa usługa obejmuje poprawki w zakresie stylistycznym, gramatycznym i merytorycznym. I tutaj nie ma większego znaczenia czy nazwiemy to poprawą albo korektą , ponieważ zarówno proces, jak i efekt będzie ten sam. Do tego dochodzi jeszcze wyeliminowanie plagiatu. Każdy tekst jest analizowany pod każdym możliwym kątem dlatego zawsze najlepiej jest wybrać kompleksową usługę. Oczywiście mogą się Państwo zdecydować tylko na poprawę jednego z wymienionych aspektów. Dla niektórych formatowanie nie jest problemem, ale zawartość merytoryczna sprawia kłopoty. Jeszcze inni radzą sobie doskonale z gramatyką, ale nie mają własnego wyrobionego stylu bądź nie potrafią pisać w sposób naukowy.

Nie tylko treść merytoryczna ma wpływ na wizerunek pracy naukowej czy magisterskiej. Forma i estetyka są równie ważne, dlatego należy zwrócić uwagę na formatowanie i redagowanie pracy. Formatowanie pracy dyplomowej jest wykonywane na podstawie wytycznych uczelni.

Plagiat nie jest problemem samym w sobie

Dla większości ludzi najwygodniej jest napisać pracę „ plagiatową ”. Jest to bardzo prosta i właściwie dobra metoda na stworzenie sensownej pracy magisterskiej. Oczywiście nie zostanie ona oddana w takiej formie, gdyż plagiat jest niedozwolony. Jednak biorąc pod uwagę wszelkie trudności, jakie występują przy pisaniu prac magisterskich, jest to świetna metoda na to, by stworzyć strukturę i ustalić zawartość merytoryczna tekstu. Gdy już otrzymamy gotową „mieszankę” skomponowaną z kawałków różnych innych prac, możemy z łatwością przystąpić do poprawy, a właściwie do skorygowania całości pod względem merytorycznym i stylistycznym. Bardzo często spotykamy się z takim podejściem i nasi klienci zamawiając usługę poprawy prac magisterskich proszą tylko o „wyrównanie” całości bez zmian merytorycznych, najczęściej z utworzeniem poprawnej bibliografii.

Czym się różni poprawa pracy magisterskiej od poprawy innych prac?

Różnice są duże. Praca doktorska jest przede wszystkim obszerniejsza. Musi też reprezentować odpowiednie walory metodologiczne i merytoryczne. Jest to o tyle ważne, gdyż autor musi dobrać temat tak, by muc go jak najdogłębniej zbadać. Aby to zrobić, należy umieć sprecyzować problem, dobrać metodologię i materiał badawczy. Jest to ważny element badań naukowych, który oferuje rozwiązanie danego problemu. Praca magisterska z reguły nie ma takiego charakteru. Jest bowiem wymagana od studentów w celu zademonstrowania przez nich nabytych umiejętności. Najczęściej nie wnosi nic do świata wiedzy i nie ma wartości naukowych.

Jak wyceniamy nasze usługi?

Niestety wiele osób myśli, że możliwe jest wykonanie wyceny poprawek „na oko” czy „mniej więcej”, bez wglądu w tekst. Na naszej stronie każda usługa jest opisana cenowo, jednak należy pamiętać że są to najczęściej stawki minimalne i orientacyjne. Do tego byłoby mało profesjonalne z naszej strony, gdybyśmy proponowali cenę za usługę nie wnikając nawet w państwa oczekiwania i nie pytając co i jak ma być poprawione. Trudno jest wprowadzić poprawki krawieckie bez wstępnych oględzin ubrania albo przyjąć zlecenie na naprawę samochodu bez oględzin technicznych. My traktujemy naszych klientów poważnie i najpierw staramy się zajrzeć do tekstu, aby muc przedstawić kosztorys. Dlatego zawsze zachęcamy, aby w wiadomości mailowej załączyć następujące informacje:

  • Ilość stron
  • Wymagania i wskazówki
  • Strona formalna/estetyczna tekstu
  • Strona merytoryczna tekstu
  • Wymogi korekcyjne i poprawa błędów
  • Czy tekst jest napisany w oparciu o plagiat

Zwykle staramy się „przykryć” wszystkie aspekty pisania i poprawy. Dlatego, jeśli klient nie wymienił jakiejś kwestii a my zauważymy, ze warto się temu przyjrzeć bliżej, wtedy dzielimy się sugestiami i dajemy rekomendacje. W końcu jakość pracy jest najważniejszą. Po otrzymaniu od nas propozycji współpracy, wraz z kosztorysem, decydujecie Państwo, czy przedstawione warunki Państwu odpowiadają i czy przystępujecie do współpracy z serwisem.

Kategorie: Edycja